O mnie

Moja praca w Optyce zaczęła się 13 lat temu, gdy poznałam mojego obecnego męża.  Wszystko stało się tak nagle , gdyż jedna z pracownic odeszła na chorobowe i przejęłam jej obowiązki. Przyznam, że wtedy byłam bardzo młoda i nie wiedziałam co chcę w życiu robić… Jednak nie poddałam się… To wtedy zachwyciłam się bogatą liczbą różnych opraw okularowych. Podobały mi się kształty, palety barw oraz różne wystawy i kompozycje, które robiłam. Pomyślałam, żeby to wszystko połączyć… to był przełomowy moment, choć początek bardzo trudnej drogi… Zaczynałam od zera, bez żadnego doświadczenia oraz wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dostęp do wiedzy jest duży i nieograniczony, ale wystarczyły chęci i motywacja. Z moim dużym zaangażowaniem poznałam wszystkie tajniki zawodu, tak jak: wszystkie rodzaje szkieł i uszlachetnienia, z jakich materiałów są wykonane oprawki,jak naprawia się okulary,do czego służą narzędzia optyczne,jak pracować na sprzętach optycznych w pracowni itd. Nie można pominąć komunikacji z przedstawicielami i dostawcami,umiejętność wybrania towaru,oraz pomoc w zaprojektowaniu nowoczesnego salonu optycznego. Jako optyk indywidualnie, ale skutecznie kieruję swoim rozwoje w branży.

            Dużą satysfakcję miałam z różnych eventów , które organizowałam np: dzień stylu , świat progresji , wystawy nowych kolekcji – pokazy mody okularowej (promocje, konkursy) . Interesowałam się światowymi projektantami: Alain Mikli , Jean Lafont oraz Oliver Goldsmith . Optyka okularowa to wiedza i doświadczenie dające niesamowitą radość . Jestem związana z modą okularową i dzięki temu buduję swój rozwój zawodowy . Przyjaciele mówią , że jestem miłośniczką mody i życia na wysokich obrotach  (śmiech!) . Od zawsze robię to co kocham z nieustającą pasją . Łączę to w wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie , w której się doskonale  przenikają i uzupełniają .

            Lubię podróże – wyjazdy organizowane przez Małopolski Cech Optyków , bo to pozwala na odkrywanie nowego spojrzenia . Uważam, że przez indywidualne podejście do pacjenta i odkrycie jego potrzeb  – poprawiłam im jakość życia . Pod okiem wykwalifikowanego specjalisty i Mistrza Optyki oraz Małopolskiego Cechu Optyków , krok po kroku zdobywałam cenną wiedzę i doświadczenie . Posiadam dyplom Mistrzowski w zakresie Optyki Okularowej i aktualnie studiuję optometrię dlatego, że jako Mistrz Optyki okularowej wykonująca okulary dla pacjentów chcę również mieć wpływ na dobór okularów i soczewek. Chcę wykrywać i diagnozować wady i choroby układu wzrokowego, takie jak: nadwzroczność, krótkowzroczność, niezborność. Jednakże na przestrzeni tych lat udało mi się zachować wartości, wiedzę i nie spoczywam na laurach, pracuję w Centrum Korekcji Wzroku , gdzie również pełnię funkcję Prezesa Zarządu . Jestem po studiach magisterskich , natomiast nadal podnoszę swoje kwalifikacje na różnych kursach , szkoleniach , targach optycznych związanych z moją branżą .

            Prywatnie jestem mężatką – szczęśliwa, a  po pracy mam dużo wolnego czasu . Teraz piszę bloga i sprawia mi to olbrzymią radość , podobnie jak poznawanie , doświadczanie i odkrywanie siebie. Mam w głowie mnóstwo pomysłów – zapraszam do mojego świata :

        BLOG- ” BYĆ WIDZIANYM ” – spojrzeniem Magdy.

            A jeśli chodzi o marzenia – to wszyscy marzą ….  , a ja mam cele, które realizuję . Nie jest sztuką dla mnie improwizować , ale wyznaczyć sobie cel i do niego konsekwentnie dążyć .

            Na szczególne wyróżnienie zasługują trzy osoby , które mnie wspierały podczas mojego rozwoju zawodowego , na każdej płaszczyźnie kariery  . Mówili :

 

„Nieważne jak wolno robisz postępy , bo i tak jesteś o krok dalej niż ci , którzy siedzą nic nie robiąc  tylko narzekają”

” Dostałaś w życiu szanse i umiałaś ją wykorzystać … „

                                                                                              (Okulista , Mistrz Optyki Marek Broszkiewicz )

 

„Ucz się każdego dnia – niech Ci to sprawia radość życia ” 

                                                                    ( Prezes Zarządu Starszy Małopolskiego Cechu Optyków Marian Wójcik )

oraz mój przyjaciel :

„Madziula musisz wiedzieć w życiu co jest najważniejsze – bycie sobą i podążaniem za ideałami , w pokonywaniu przeciwieństw , a jednocześnie cieszeniem się chwilą „

                                                        (Serdeczny przyjaciel , wokalista  Marek Piekarczyk )

(Visited 1 636 times, 1 visits today)