Co powinniśmy wiedzieć o dobieraniu okularów.

W salonie optycznym kluczowym aspektem jest wybór odpowiednich oprawek tak, aby pełniły prawidłowo swoje funkcje, a także by czuć się komfortowo i atrakcyjnie. Ważne jest, aby zwrócić uwagę do czego będą służyły okulary!
Jest to istotne ze względu na rodzaje soczewek, które będą w okularach zamontowane.
Okulary to element stroju, który towarzyszy nam na co dzień i powinien pasować do stylu danej osoby. W tym przypadku pod uwagę należy wziąć zajęcie lub rodzaj pracy, jaką klient wykonuje, poziom jego aktywności oraz to, jak długo będzie miał okulary na nosie każdego dnia.
Dobór odpowiednich opraw ma wpływ nie tylko na wygląd, ale i na komfort noszenia okularów. Bardzo ważna jest wielkość oprawy i dopasowanie. Oprawa musi dobrze leżeć na nosie, bez żadnych przerw i luzów. Nie powinna też wystawać poza obręb twarzy.
Jeżeli masz za długi nos, możesz go optycznie skrócić wybierając okulary o ciemnych noskach. Z kolei nos zbyt szeroki, zwężą wizualnie okulary z szerszym rozstawem szkieł.
Musimy sobie zadać pytania:

  • jakiego efekt oczekujemy?
  • jakie potrzeby mamy zaspokoić?
  • czy mają być widoczne?
  • czy mają być mało widoczne?
  • czy mają być antyalergiczne?
  • czy mają być lekkie?

W stylistycznym doborze opraw okularowych możemy oprzeć się na kształcie twarzy. W zależności od fototypu urody można zaproponować dla blond oraz rudych odcieni włosów oraz osób o jasnej cerze – oprawki w ciepłych kolorach będą. Zimne i jasne kolory nadają się dla osób o włosach ciemnobrązowych, czarno-brązowych i czarnych.
Kolor oprawy jest równie ważny jak kształt twarzy. Często dobieram też oprawy w różne kolory- na zasadzie kontrastu.
Powinno się posiadać kilka par okularów na różne okazje, do odmiennych stylów ubioru, w zależności od aktywności danego człowieka. Przecież okulary to biżuteria, a pierwsze spojrzenie kierujemy na twarz.

(Visited 139 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.