Wyeksponuj swój charakter dzięki okularom

         

Wyeksponuj swój charakter dzięki okularom.

 Na pewno wiele osób zastanawia się czasem czy lepiej nosić soczewki kontaktowe, czy może okulary – bo może po prostu  „nie do twarzy mi w okularach”?

  To, jaką podejmiemy decyzję, w dużej mierze zależy od optyka lub stylisty opraw okularowych i tego, na ile potrafią pomóc nam zdecydować, co dla nas będzie najlepsze.  Decydując się na okulary należy dopasować kształt oprawek i szkieł do kształtu naszej twarzy, aby w ten sposób wyeksponować atuty wizualne. A  jak dobrze dobrać oprawy, żeby były komfortowe i funkcjonalne? Przy doborze ważny jest np. kąt pochylenia oprawy względem policzków czy panoramiczność oprawy.

  Kolejnym elementem godnym uwagi jest sprawdzenie czy środek źrenic nie jest zbyt wysoko w stosunku do górnej krawędzi opraw, czy oprawka nie jest za wąska, nie uciska skroni czy też za bardzo nie odstaje. Zwróćmy zawsze uwagę czy okulary leżą prosto. Często zdarza się sytuacja, że ktoś ma jedno ucho wyżej a drugie niżej, w przypadku tego rodzaju asymetrii należy zwrócić szczególną uwagę na komfort użytkownika okularów. 

  Wygodne i komfortowe, dobrze dobrane oprawki to takie, gdy każdy detal pasuje do twarzy oraz gdy uwzględnimy wszystkie asymetrie naszej głowy i twarzy. Tak naprawdę to my decydujemy, trzeba jednak pamiętać, że okulary to przede wszystkim nasza pomoc w prawidłowym widzeniu. 

     Zapraszam do skorzystania z moich porad w doborze okularów.

(Visited 124 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.