Makijaż optyczny – wyjątkowy make-up

W Polsce staje się modne kupowanie kolejnych opraw okularowych. Okulary coraz częściej są kupowane nie z konieczności, lecz traktowane jak biżuteria („biżuteria twarzy”) i stają się ważnym elementem prezentowania siebie.

 

 

W dzisiejszych czasach oprawy okularowe stają się uzupełnieniem makijażu. Bardzo duże znaczenie ma staranny make-up, dopasowany do stroju i okazji, a oprawki świetnie uzupełniają stylizację – zarówno codzienną, jak i tę na wyjątkowe okazje. Dostępny na rynku szeroki wybór oprawek pozwala nam wybrać te, które najlepiej pasują do naszej osobowości.

 

 

Musimy jednak pamiętać, że wykonując makijaż powinniśmy dopasować go do potrzeb krótkowidzów i dalekowidzów, inne wymagania będą też miały osoby noszące soczewki kontaktowe.

MAKIJAŻ DLA DALEKOWIDZA

W przypadku szkieł dla dalekowidza (plusy), które optycznie powiększają oczy, powinniśmy starać się pomniejszyć oczy umiejętnym makijażem.

MAKIJAŻ DLA KRÓTKOWIDZA

Osoby noszące okulary ze szkłami minusowymi powinny starać się powiększać makijażem oczy.

MAKIJAŻ A SZKŁA KONTAKTOWE

Szkła kontaktowe nie wymagają korygowania wyglądu oczu za pomocą makijażu, ponieważ dzięki nim oczy wyglądają niezwykle naturalnie. Warto jednak zadbać o dobrej jakości, hypoalergiczne kosmetyki, które nie podrażnią oczu.

 

(Visited 262 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.