Co ma wpływ na nasz wzrok?

Jak długo pracujesz ?

Ile spędzasz godzin przed monitorem?

Jak wygląda twój styl życia?

Czy Twoje oczy odpoczywają?

Co poradzić na przemęczenie?

Otóż dobrym rozwiązaniem jest wprowadzić do swojego stylu życia ćwiczenie dla wzroku. Co należy zrobić? Rozwiązaniem może być jest system 3×30 –  co 30 minut, przez co najmniej 30 sekund patrz dalej niż na odległość 30 metrów.

Rutynowe czynności, które uszkadzają wzrok są elementem naszego każdego dnia, warto wiedzieć, co wpływa niekorzystnie na kondycję naszych oczu:

1. Telefon komórkowy – codziennie z niego korzystamy, cały czas wpatrujemy się w małe i jasne ekrany z bardzo bliskiej odległości. To bardzo męczy wzrok, dlatego warto zminimalizować do minimum korzystanie z tego typu urządzeń. Jeśli to niemożliwe – przynajmniej dostosujmy wielkość czcionek oraz jasność ekranu tak, aby nie przemęczać wzroku bardziej niż to konieczne.

2. Ekrany komputerów- podobna sytuacja jak z ekranem laptopów czy telefonów – złe ustawienie monitora, zbyt bliskie odległości, zbyt długi czas się w nie wpatrujemy, .

3. Palenie papierosów- palacze często narzekają na suchość oczu, rozmycie obrazu, brak skupienia wzroku przy patrzeniu na dany przedmiot.

4. Przecieranie oczu- ten nawyk podnosi ryzyko infekcji gałek ocznych.

5. Patrzenie na źródło światła- nie wpatrujmy się w bardzo jasne światła – ani sztuczne, ani naturalne. Nawet najwyższej jakości soczewki okularowe nie zabezpieczą nas przed skutkami nadmiernego wpatrywania się w źródło światła- we wszystkim zachowujmy umiar i rozsądek.

6. Okulary bez filtra UV. Uwaga! Mogą być dla nas bardziej szkodliwe niż patrzenie na otaczający nas świat w słoneczny dzień bez okularów. Źrenice się zwężają, gdy przy zbyt intensywnym świetle nasze oczy mrużą się… Przy złych okularach przeciwsłonecznych nie ma naturalnej ochrony, jaka jest właśnie mrużenie oczu – takie okulary przyciemniają obraz, a wtedy źrenica oka pozostaje poszerzona i bardziej narażona na szkodliwe promienie. Odpowiednie szkła polaryzacyjne pozbawią nas tego ryzyka.

7. Zła dieta, która dla oczu ma duże znaczenie w procesie widzenia, również przynosi negatywne skutki.

(Visited 87 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.