Różnice pomiędzy okularami a soczewkami kontaktowymi.

Często w Zakładzie Optycznym słyszę pytanie: co wybrać – okulary czy soczewki? Soczewki kontaktowe są dyskretną wersją stosowania korekcji, świetnie sprawdzają się również podczas uprawiania sportu. W zależności od wyboru soczewek musimy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację, na to jak je przechowywać i kiedy mija termin ich ważności. Na rynku dostępne są różne soczewki, ale najlepsze są jednodniowe. Na pytanie co wybrać, okulary czy soczewki, odpowiadam innym pytaniem: jaki jest Twoj styl życia? W soczewkach możemy robić prawie wszystko, nawet uprawiać sporty ekstremalne.

 

Wykorzystanie soczewek kontaktowych wydaje się być lepszą propozycją, ale trzeba pamiętać, że nie każdy może z nich korzystać. Decyzję o zakładaniu soczewek musi podjąć specjalista. Wszystkie dostępne rozwiązania, które poprawiają jakość widzenia, mają swoje wady i zalety.

Jeśli pracujemy przy komputerze lepiej sprawdzają się okulary. Pamiętajmy, że oczy powinny odpoczywać od soczewek kontaktowych i powinniśmy jednak naprzemiennie nosić okulary i soczewki.  Ładnymi okularami można podkreślić swoją urodę!

(Visited 199 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.