Oczy potrzebują wody cały rok!

Koniec lata, nie ma już upalnych dni – i zapominamy o piciu wody. To jest duży błąd! Niestety ale o nawadnianiu całego organizmu musimy zawsze pamiętać. Nasze oczy są szczególnie wrażliwe na braki wody w organizmie, gdyż w skład łez wchodzi przecież woda. To takie proste – a jak bardzo potrzebne. Zadaniem łez jest stałe zwilżanie rogówki i spojówki. Zdrowe oko w ciągu dnia produkuje średnio około 0,5 g łez. W czasie snu wydzielenie łez praktycznie ustaje. Pod wpływem wzruszeń, takich jak smutek lub radość, może ono wielokrotnie wzrosnąć. Podrażnieniu oczu (wywołane wiatrem, silnym światłem, obecnościa ciała obcego i oczywiście gazem”łzawiącym”) również zwiększa znacznie wydzielenie łez. Film łzowy stale zwilża oko i jest rozprowadzany równomiernie po powierzchni gałki ocznej wraz z każdym mrugnięciem. Bez niego rogówka nie jest w stanie zapewnić wyraźnego widzenia.

Film łzowy chroni oko przed wyschnięciem i zaopatruje rogówkę w tlen.

Odwodnienie może prowadzić do suchości oczu, przekrwanienia spojówek, a także opuchlizny  powiek oraz tarcia powiek i zmęczenia. Ciało szkliste – przeźroczysta, galaretowa substancja wypełniająca gałkę oczna jest zbudowana z wody. Z zewnątrz oko ludzkie pokrywa film łzowy, czyli bardzo cika warstwa płynu roznoszonego przez powieki na rogówce. Reguralne picie wody, zwłaszcza jonizowanej, sprawia, że poprawia się kondycja naszego wzroku, zredukowane zostają wolne rodniki, a więc dobre nawadnianie zapobiega też pogorszeniu sie wzroku na skutek starzenia się organizmu.

Woda wypłukuje z organizmu różne toksyny i wydala je, dzięki czemu ma naprawdę rewelacyjny wpływ na wzrok i cały organizm.

Pamiętajmy aby pić minimum 1,5 litra wody, nie licząc: herbaty, kawy, alkoholu- te napoje odwadniają organizm.

(Visited 396 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz