Zimowe rozterki okularnika

Tegoroczna zima swoją aurą bardziej przypomina jesienne klimaty; wahania temperatur, poranne mgły, duża wilgotność powietrza, częste opady deszczu. Wszystko to powoduje, że częściej niż zwykle zmuszeni jesteśmy do zakładania i śćiągania okularów, aby przetrzeć pokrywające się parą soczewki. Często, aby skrócić ten proces możemy przestać być uważni i zacząć to robić zwykłymi ściereczkami, lub co gorsze, materiałem ubrań! I tu może nas spotkać niemiła niespodzianka . Pozorna oszczędność czasu, finalnie może skutkować zniszczeniem naszych szkieł, które są szczególnie wrażliwe na zarysowania. Istnieje wiele produktów ułatwiających prawidłową pięlęgnację okularów. Jednym z nich – szczególnie przez nas rekomendowanym jest płyn firmy ZEISS.

Właściwa pielęgnacja szkieł okularowych uszlachetnionych, to istotny czynnik mający wpływ na trwałość produktu. Powłoki nałożone na soczewkę okularową są niewzykle cienkie np. grubość powłoki antyrefleksyjnej, wynosi zaledwie ułamek grubości ludzkiego włosa.

Dlatego bądź szczególnie ostrożny przy ich pielęgnacji;

-nie kładź okularów soczewkami do dołu, ani nie wkładaj do torebki bez etui
-nigdy nie zostawiaj okularów na mrozie, czy upale, gdyż mogą spowodować odkształcenie oprawki i zniszczenie soczewki
– trzymaj okulary z dala od domowych detergentów i kosmetyków takich jak lakier do włosów i perfumy. Mogą one trwale uszkodzić soczewki i ich powłoki
– nie czyść okularów na sucho!
– większe zabrudzenia spłukuj letnią wodą z dodatkiem niewielkiej ilości delikatnego płynu do naczyń (nie zawierającego cytryny) delikatnie strząśnij nadmiar wody i oszusz soczewki czystą ściereczka z mikrofibry
– w sytuacjach gdy nie masz dostępu do wody, warto mieć przy sobie jednorazowe chusteczki do czyszczenia okularów, nawilżone specjalnym płynem. Takie ściereczki należy kupować tylko u optyka.

I również tu firma ZEISS wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów

Chusteczki zakupione w popularnych drogeriach i sklepach mogą uszkodzić powłokę antyrefleksyjną Twoich soczewek. I na koniec sprawa niby oczywista, a jednak – sądząc po ilości okularów, które dostaję do naprawy – często zaniedbywana. Pamiętaj, aby okulary ZAWSZE zdejmować z oczu oburącz, gdyż tylko wówczas unikamy wyginania zauszników.

Prawdiłowo czyszczone okulary będą zachowywać swoje odpowiednie, korekcyje właściowośći, zapewniając większy komfort widzenia i służąc nam przez wiele lat !

(Visited 88 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.