Barwione soczewki okularowe z korekcją- modowy gadżet,lepszy komfort widzenia

Wielu użytkowników okularów korekcyjnych, w warunkach silnego nasłonecznienia odczuwa ogromny dyskomfort.Bardzo popularnym rozwiązaniem są soczewki barwione. Stosuje się je zarówno w plano/ zerówkach/ jak i w soczewkach z korekcją. Dzięki temu uzyskuje się okulary blokujące szkodliwe promieniowanie UV i poprawiające komfort widzenia, estetykę, a także funkcjonalność soczewek p/słonecznych. Jeżeli chcemy być zadowoleni z okularów, powinniśmy je dobierać indywidualnie do swoich potrzeb i oczekiwań. Wybór ten nie powinien być podyktowany tylko modą. Ważne jest to, jaki tryb życia prowadzimy, jaki zawód wykonujemy, w jakich warunkach oświetlenia będziemy ich używać najczęściej, a nawet to w jakim wieku jesteśmy. Dla kierowców na przykład odpowiedni kolor stanowi bardzo ważną kwestię. Szkła w kolorach niebieskim i żółtym mogą przekłamywać kolory np sygnalizacji świetlnej. W jasny, słoneczny dzień przydatne będą soczewki o ciemnym zabarwieniu (dużej ostrości światła), a przy pochmurnym o jasnym. Dobre okulary muszą nas bezwględnie ochronić przed szkodliwym promieniowaniem UV, obecnym przez cały rok. Odpowienia intensywność barwionych soczewek pozwoli nam ograniczyć ilość światła docierającego do oka tak, że uzyskamy optymalną ostrość widzenia i rozróżniania szczegółów. Najdelikatniejsze zabarwienie zaczyna się od 15%, a najciemniejsze i zarazem najbardziej uniwersalne posiadają zabarwienie 85%. Każdy kolor inaczej wpływa na naszą codzienność:

SZARY- soczewki odpowiednie dla wszystkich, lecz nie dla każdego będą wystarczające. Nie zmieniają widzianych kolorów , dając najbardziej naturalny kontrast. Uniwersalne, odpowiednie na co dzień.

BRĄZOWY- dla wrażliwych oczu, ponieważ wyostrzają ostrość widzenia i kontrast, dzięki czemu oczy mniej się męczą. Sprawdzają się podczas mocnego, ostrego słońca- łagodzą barwy i poprawiają głębię ostrości. Idealnie spełniają oczekiwania podczas trekkingu, wspinaczek górskich i narciarstwa, jazdy na rowerze, biegania, żeglugi. Ponadto idealnie podkreślają charakter opraw w które są wprawione.

CIEMNOZIELONE- na pogodę i niepogodę. Sprawdzają się w czasie niewielkiego nasłonecznienia. To odpowiedni wybór na jesień. Poprawia kontrast widzenia podczas słabego nasłonecznienia w warunkach jasnego światła odciąża oko i zmniejsza poziom jego zmęczenia. Nie należy ich stosować kierując samochodem-uniemożliwiają prawidłowe rozpoznawanie kolorów, co jest konieczne w ruchu drogowym.

NIEBIESKA- barwa soczewek jest uspokajająca i antyseptyczna. Zwiększa kontrast, tłumiąc kolory w tle. Kierowcom jednak nie zaleca się używania soczewek niebieskich ze względu na fałszywy przekaz kolorów używanych w sygnalizacji świetlnej

Osoby szczególnie wrażliwe na światło, oraz te które stawiają na wygodę, z pewnością docenią okulary wyposażone w soczewki przyciemniające się w zależności od warunków zewnętrzynch. To fotochromy, inaczej soczewki światłoczułe, które łączą w sobie funkcję okularów korekcyjnych i p/słonecznych. Mogą przyciemniać się na różne kolory: szare, brązowe, zielone i niebieskie.

(Visited 185 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz