Jedna para okularów na każdą odległość !

Po przekroczeniu 40 roku życia większość ludzi zaczyna gorzej widzieć z bliska podczas pisania sms-ów w telefonie, pracy przy komputerze, czytania książki itd. Takie osoby zaczynają odczuwać presbiopię tzw. starczowzroczność. Wynika to z utraty elastycznośći soczewki w oku tzw. akomodacji, co powoduje, że patrzenie na przedmioty z bliskiej odległości jest utrudnione, musimy zaopatrzyć się w „protezę” czyli okulary. Pogarszanie się wzroku wraz z widzeniem to znane od dawna zjawisko, które może przysporzyć sporo dyskomfortu w życiu codziennym. Każdy kto musi używać na przykład okularów do bliży lub dali, wie ,że nie są one idealnym rozwiązaniem- trzeba zawsze nosić je ze sobą, a po ich założniu widzimy ostro obraz tylko na niewielkiej odległości. Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie chcą posiadać więcej niż jednej pary okularów, będą okulary z soczewkami progresywnymi. Mniej elastyczna soczewka oka oznacza gorszą akomodację, czyli dostosownie się oka do przedmiotów w różnych odległośćiach od obserwatora. Właśnie stąd biorą się trudności w czytaniu, lub patrzeniu w dal- oko nie potrafi już „nadążyć”- za zmianą warunków, gorzej akomoduje . I dlatego szkła na różne odległości są tak pomocne.

WIZJA DOBRYCH szkieł a RZECZYWISTOŚĆ?

Potrzebą jest by widzenie trójwymiarowe było także w okularach progresywnych. Celem jest dokładna i szczegółowa konstrukcja szkieł, tak aby uzyskać idealną synchronizację widzenia obuocznego. Odpowiednio zaprojektowanie kształtu powierzchni progresywnej umożliwia optymalne dopasowanie przebiegu osi widzenia dla wszystkich stref. Szkła progresywne- „Szyte na miarę” jak garnitur – indywidualne pod każdego użytkownika . Idealne dopasowanie do wszystkich potrzeb i czynności dnia codziennego . Precyzja która robi wrażenie nawet dla najbardziej wymagających!

Zalety dla użytkowania szkieł wieloogniskowych:

– naturalne postrzeganie przestrzenne

– szerokie strefy widzenia

-spontaniczna adaptacja

-możliwość wybrania soczewki z odpowiednią powłoką antyrefleksyjną, indeks, uszlachetnienie lub zmiennym zabarwieniu fotohromowym lub polaryzacje

Dzięki tym korzyściom przejście mocy między szerokim polem widzenia prowadzi do równowagi między komfortem a funkcjonalnością. Dla zaawansowanej technologii widzenia jest bez ograniczeń.

Pomiar na urządzeniu I- terminal.

– w ciągu 60 sekund określa wszystkie potrzebne parametry.

-wymiar oprawki ( szerokość, wysokość, mostek)

-PD ( z dokładnością do 1/10mm oddzielnie do każdego oka)

-odległość do krzyża centracji do krawędzi oprawki

-wysokość krzyża centracji

-odległość od rogówki

-kąt nachylenia oprawki

-kąt krzywizny oprawki

Poznaj 5 dróg do sukcesu:

  1. Dobre badanie przez osobę wykwalifikowaną
  2. Wybór odpowiedniej oprawki
  3. Odpowiedni pomiar na I- terminalu
  4. Kontrola montażu i odpowiednie zeszlifowanie
  5. Efek końcowy- zadowolony użytkownik

Szkła progresywne- nie widzę problemu. Tak indywidualne jak Ty!

Wykwalifikowana osoba dobierająca soczewki progresywne (np. lekarz okulista, optometrysta, mistrz optyki okularowej) powinien sprawdzić i upewnić się, czy klient zainteresowany soczewkami progresywnymi, nie cierpi na żadne ze schorzeń stanowiących przeciwskazanie do ich noszenia. Należą do nich zez, różnowzroczność, jaskra, zaćma, plamka żółta oraz zaburzenia błędnikowe. Następnym etapem jest już specjalistyczne badanie wzroku, które pozwoli dobrać odpowiednie moce kanału : bliży i dali jak i widzenie pośrednie. Bardzo istotna jest kwestia dobrania odpowiedniej oprawy. Warto zwrócić uwagę na szerokość pola widzenia, jakie zapewnia dana oprawka. Od tego parametru uzależniona jest szerokość strefy progresji, szczególnie przy aktywnym trybie życia, lub częstym korzystaniem z komputera. Dobór właściwych soczewek progresywnych jest kwestią przede wszystkim zdrowia i komfortu w życiu codziennym. Mając duże doświadczenie w doborze soczewek progresywnych, co gwarantuje wiedzę, oczywiście dokładność badania oraz pełna odpowiedzialność za końcowy efekt od doboru szkieł okularowych, aż do końcowego odbioru szkieł progresywnych, już w gotowych okularach.

Gwarancja adaptacji!

Do soczewek progresywnych nie musisz się przyzwyczajać. Nie pojawiają się trudności z adaptacją, gdyż dzięki dokładnym pomiarom na I-terminalu gwarancja 100% satysfakcji.

WYPRÓBUJ SAM !!!

(Visited 138 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.