Na co zwrócić uwagę, kupując dziecku okulary do szkoły?

Przed zakupem okularów trzeba najpierw zacząć od wizyty u okulisty, który zbada wzrok i wypisze receptę okularową. Ważnym elementem okularów korekcyjnych są oprawki. Trzeba zwrócić uwagę na ich lekkość i wygodę oraz dobre osadzenie na nosie – środki źrenic powinny być na środku szkieł. Dzieci mają małe nosy i okulary często spadają lub zsuwają się i dziecko zamiast przez okulary – patrzy ponad nimi . Kolejna rzecz, o której warto pamiętać, to kąt widzenia. Rozmiar i kształt soczewek muszą to uwzględniać.

Także zauszniki muszą mieć odpowiednią długość, aby okulary nie zsuwały się z nosa. Natomiast jeśli chodzi o szkła, to muszą być dobrej jakości, kwestia ta jest bardzo ważna. Zwrócić trzeba uwagę zarówno na materiał – jak i wykonanie soczewki.

Pamiętajmy, że najlepsze dla dziecka są soczewki plastikowe, gdyż są lekkie i bezpieczne. Upewnijmy się, że są odporne na zarysowania, sprawdźmy też czy posiadają filtr UV i antyrefleks oraz powłokę Blue Protect – ważną, gdy używamy komputera. Dzieci i młodzieży szkolnej polecam tę powłokę, ponieważ coraz wiecej czasu spedzamy przed urządzeniami cyfrowymi, które bardzo męczą wzrok.

Najważniejszą funkcją okularów jest korygowanie wady wzroku, jednak wiadomo, że odpowiednio dopasowane mogą być również świetną ozdobą. Natomiast nie powinny przeszkadzać w zabawach na co dzień. Przy wydaniu okularów zawsze pokazuję dziecku jak ma dbać o swoje okulary – przedstawiona zostaje cała instrukcja ich użytkowania.

Dobry wzrok – dobra nauka.

 

 

(Visited 318 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz