Dlaczego wybrałam optometrię?

Optometrię zaczęłam studiować dlatego, że jako Mistrz Optyki Okularowej, wykonujący okulary dla pacjentów, chcę również mieć wpływ na dobór okularów i soczewek. Przyjaciele, pacjenci i rodzina często zadają mi pytanie dlaczego chcę zostać optometrystką?

Optometrystką chcę zostać dlatego, że chcę wykrywać i diagnozować wady i choroby układu wzrokowego, takie jak nadwzroczność, krótkowzroczność czy niezborność.
W przypadku jakichkolwiek problemów optometrysta zajmuje się korygowaniem wad wzroku poprzez dobór odpowiednich okularów, soczewek kontaktowych lub innych pomocy wzrokowych. Pracując w Przychodni Okulistycznej i Zakładzie Optycznym jako Mistrz Optyki Okularowej mam nadzór nad rehabilitacją układu wzrokowego, udzielam porad pacjentom, a w razie potrzeby mam pomoc i super doradztwo lekarza okulisty.

Moim zadaniem jako optometrysty będzie:
▪ dobieranie i przepisywanie okularów oraz soczewek kontaktowych,
▪ badanie oczu pacjentów i przeprowadzanie badań diagnostycznych w celu oceny zdrowia narządu wzroku,
▪ udzielanie porad z zakresu ćwiczeń oczu, służący koordynacji ruchów gałek ocznych i prawidłowego ustawienia oczu,
▪ udzielanie porad związanych z pielęgnacją soczewek kontaktowych, dbałością o wzrok przez osoby starsze, optyką, widzeniem i bezpieczeństwem oczu w miejscu pracy,
▪badanie funkcji wzroku z użyciem wyspecjalizowanych instrumentów i sprzętów do pomiaru ostrości wzroku, funkcji dróg łzowych, pola widzenia, ruchu gałki ocznej, swobody widzenia i ciśnienie śródgałkowe,
▪ określenie zakresu problemów i nieprawidłowości związanych ze wzrokiem,
▪ współpraca z lekarzem okulistą na jeszcze wyższym poziomie kompetencji.

Dbam o to, aby stale podnosić swoje kwalifikacje. Moje cele zawsze realizuję- trzymajcie za mnie kciuki ☺

 

 

(Visited 174 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz