Okulary korekcyjne a sport.

Ciekawa jestem co sądzicie o moi drodzy czytelnicy na temat: Czy można ćwiczyć w okularach? Czy będąc czynnym w sporcie- Twoje oczy są bezpieczne?

Odpowiedź na te pytania brzmi! Bezpieczny sport tylko z okularami sportowymi lub w soczewkach kontaktowych. Uczeń nie powinien ćwiczyć w  okularach , zabezpieczenie ucznia z wadą wzroku wymagającego noszenia szkieł korekcyjnych  gdy trudności jakie pojawiają się po zdjęciu okularów np w ocenie odległości między grającym w zespole. Nauczyciel powinien dostosować wymagania edukacyjne do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia. Podczas ćwiczeń ruchowych ryzyko doznania urazu twarzy i oczu. Dlatego od rodziców i nauczyciela wymaga się postępowania według zasad zapewniający, uczniom bezpieczeństwo oraz ochronę ćwiczących przez urazami i wypadkami. Mając wadę wzroku i używając okularów korekcyjnych musimy wiedzieć jedno, że zwykłe okulary nie zapewniają nam bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że ktoś może strącić okulary, lub uderzyć w głowę i nie unikniemy wtedy kontuzji. Sposoby korygowania wzroku w trakcie uprawiania sportu, takie jak okulary sportowe, czy soczewki kontaktowe.  

W moim salonie zawsze polecam: 

  • OKULARY SPORTOWE

Oprawki dobieram sportowe, gdyż dobrze trzymają się głowy i posiadają trwały front który dodatkowa zabezpiecza soczewki okularowe dla maksymalnego bezpieczeństwa użytkownika. Szkła okularowe są utwardzone o wysokiej wytrzymałości na pęknięcia i zarysowania. 

  • SOCZEWKI KONTAKTOWE JEDNODNIOWE 

Jako optyk i optometrysta stosuję instruktaż o aplikację soczewek kontaktowych dla klientów. Soczewki można założyć przed przed uprawianiem sportu, aczkolwiek mogą one też posłużyć jako stała korekcja. Okulary i soczewki powinno stosować się na przemiennie.Musimy jednak pamiętać, żeby nie narażać i kontrolować kontakt z wodą i basenem. Tego typu rozwiązania są wciąż mało popularne- a szkoda, bo są praktyczne. Po więcej porad zapraszam do salonu. 

AUTORKA WPISU- to nie tylko osoba prowadząca bloga to także właścicielka salonu optycznego ” BYĆ WIDZIANYM”

 

 

(Visited 66 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz